Threads تریدز قاتل توییتر اینستاگرام وارد شد

Threads تریدز قاتل توییتر اینستاگرام وارد شد

در اینجا آنچه باید در مورد برنامه جدید اینستاگرام برای مکالمات عمومی و تفاوت آن با توییتر بدانید.

کاربران Threads که اینستاگرام روز چهارشنبه از آن رونمایی کرد، می‌توانند مستقیماً لیست افرادی را که در اینستاگرام دنبال می‌کنند به اپلیکیشن جدید وارد کنند.اعتبار…از طریق متا
پس از ماه‌ها گمانه‌زنی و پنهان‌کاری، اپلیکیشن رقیب مارک زاکربرگ در توییتر که مدت‌ها شایعه شده بود، اینجاست.

https://www.nytimes.com/2023/07/05/technology/threads-app-meta-twitter-killer.html

اپلیکیشن جدید، Threads، روز چهارشنبه به عنوان همراه اینستاگرام، شبکه محبوب اشتراک گذاری عکس که شرکت آقای زاکربرگ، متا، بیش از یک دهه پیش خریداری کرد، رونمایی شد. اگر مدیران اینستاگرام راه خود را پیدا کنند، Threads نیز جایگزین توییتر رقیب خواهد شد و برخی از فناوران از آن به عنوان “قاتل توییتر” یاد می کنند.

انتشار Threads رقابت بین آقای زاکربرگ و ایلان ماسک را که سال گذشته توییتر را خریداری کرد، افزایش داد. آقای ماسک تجربه توییتر را با دستکاری الگوریتم و سایر ویژگی‌های آن تغییر داده است و اخیراً محدودیت‌های موقتی را برای تعداد توییت‌هایی که افراد می‌توانند هنگام استفاده از این برنامه بخوانند اعمال کرده است که خشم را برانگیخته است.

بسیاری از شرکت های فناوری سعی کرده اند از آشفتگی توییتر در ماه های اخیر سرمایه گذاری کنند. اما Threads با پشتوانه جیب‌های عمیق متا و پایگاه کاربری عظیم اینستاگرام که بیش از دو میلیارد کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد، دارای قدرت است.

آقای زاکربرگ در پستی در حساب Threads خود در روز چهارشنبه گفت: “من فکر می کنم باید یک برنامه مکالمه عمومی با بیش از ۱ میلیارد نفر در آن وجود داشته باشد. توییتر این فرصت را داشته است که این کار را انجام دهد اما موفق نشده است. امیدواریم این کار را انجام دهیم.» او بعداً گفت که Threads در عرض هفت ساعت پس از راه‌اندازی به ۱۰ میلیون ثبت‌نام دست یافت.

آقای ماسک گفت که تحت تأثیر Threads قرار نگرفته و مدعی شد که حساب اینستاگرام خود را لغو کرده است. او در توییتر نوشت: «بی‌نهایت ترجیح داده می‌شود که در توییتر مورد حمله غریبه‌ها قرار بگیریم تا اینکه در شادی کاذب اینستاگرام پنهان شویم» .

در اینجا آنچه باید در مورد Threads بدانید آمده است.

Threads چیست و چگونه کار می کند؟

Threads که توسط اینستاگرام ساخته شده است به عنوان برنامه ای است که در آن افراد می توانند گفتگوهای عمومی و بلادرنگ با یکدیگر داشته باشند. Threads همچنین به تقویت اینستاگرام کمک می کند، که یک برنامه خیمه شب بازی در خانواده محصولات متا است.

آدام موسری، رئیس اینستاگرام در مصاحبه ای گفت: “ایده این است که امیدواریم فضایی باز و دوستانه برای جوامع بسازیم.”

اینستاگرام Threads را به خود نزدیک کرده است. علاقه مندان به ثبت نام در اپلیکیشن جدید باید فعلا یک اکانت اینستاگرام داشته باشند. دسته اینستاگرام کاربر نیز باید نام کاربری Threads آنها باشد.

و افراد می‌توانند در صورت تمایل، لیست افرادی را که در اینستاگرام دنبال می‌کنند، مستقیماً به Threads وارد کنند. کاربران تایید شده اینستاگرام نیز در اپلیکیشن جدید تایید خواهند شد. کاربران می توانند حساب Threads خود را به صورت خصوصی یا عمومی تنظیم کنند.

Threads چگونه با توییتر شبیه یا متفاوت است؟

Threads از بسیاری جهات تقریباً مشابه توییتر به نظر می رسد. کاربران می‌توانند بیشتر پیام‌های مبتنی بر متن را در فید پیمایشی پست کنند، جایی که افرادی که آنها را دنبال می‌کنند و آنها را دنبال می‌کنند می‌توانند پاسخ دهند. افراد همچنین می توانند عکس یا ویدیو را در برنامه ارسال کنند.

افراد می توانند با یکدیگر در Threads گفتگو کنند و پیام هایی را در فید پیمایشی ارسال کنند.اعتبار…از طریق متا

اما Threads با توییتر نیز متفاوت است. در حال حاضر از پیام رسانی مستقیم پشتیبانی نمی کند، قابلیتی که توییتر ارائه می دهد. اینستاگرام اعلام کرد در صورت درخواست کاربران جدید، ممکن است ویژگی هایی را به Threads اضافه کند.

اینستاگرام چگونه Threads را ایجاد کرد؟

آقای موسری گفت که اینستاگرام طی چند سال گذشته تلاشی هماهنگ برای ساده سازی اپلیکیشن خود انجام داده است. او گفت که به عنوان بخشی از این تلاش، Threads به یک برنامه جداگانه تبدیل شد. به این ترتیب، اینستاگرام با تلاش برای ایجاد مکالمات عمومی در داخل برنامه موجود خود، خیلی شلوغ نخواهد شد.

آدام موسری، رئیس اینستاگرام، در مورد Threads گفت: “ایده این است که امیدواریم فضایی باز و دوستانه برای جوامع بسازیم.”

آقای موسری اضافه کرد که مقاومت در برابر انتخاب ایجاد یک برنامه جدید نیز سخت بود، به ویژه در یک لحظه پرآشوب در فضای رسانه های اجتماعی.

او با اشاره به تغییرات پیرامون توییتر در زمان آقای ماسک گفت: «فرصت یا تقاضا برای افراد بیشتری برای بازی در فضای عمومی وجود داشت. آقای موسری افزود که شانس به چالش کشیدن توییتر “نه فقط به دلیل مالکیت، بلکه به دلیل تغییرات محصول و تصمیمات” است که آقای ماسک و دیگران در مورد نحوه عملکرد این پلت فرم اجتماعی گرفتند.
اینستاگرام تلاش خود را برای ورود به توییتر در اواخر سال گذشته آغاز کرد، با ده‌ها مهندس، مدیران محصول و طراحان ایده‌هایی در مورد اینکه یک برنامه رقیب می‌تواند چگونه باشد. از جمله مفاهیمی که کارگران متا در آن زمان درباره آن صحبت کردند، عرضه گسترده‌تر قابلیتی به نام یادداشت‌های اینستاگرام بود که در آن افراد می‌توانند پیام‌های کوتاه را در سایت به اشتراک بگذارند، و یک برنامه متمرکز بر متن با استفاده از فناوری اینستاگرام.

در نهایت، آقای موسری گفت، او و سایر مدیران تصمیم گرفتند که باید روی یک اپلیکیشن پیام‌رسان «شرط ببندند» و به ساختن آنچه تبدیل به Threads شد، متمایل شدند.

Threads چگونه با سایر برنامه ها کار می کند؟

هدف اینستاگرام این است که نهایتاً Threads در برنامه‌های متعدد به‌صورتی که آن را Fediverse می‌نامد کار کند، که مخفف یک جهان فدرال از خدمات است که پروتکل‌های ارتباطی را به اشتراک می‌گذارند. برنامه‌های دیگری مانند Mastodon ، یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی نیز به این شکل عمل می‌کنند.

این ممکن است مانند بسیاری از صحبت های فنی به نظر برسد. اساساً معنی آن این است که اینستاگرام می‌خواهد کار Threads را با سایر پلتفرم‌ها آسان‌تر کند، که می‌تواند برای سازندگان و تأثیرگذاران جذاب باشد تا مجبور نباشند در هر برنامه از صفر شروع کنند.

به عنوان مثال، اگر یک سازنده تعداد قابل توجهی فالوور در Threads ایجاد کند، ظاهراً می تواند آن فالوورها را با خود به پلتفرم های دیگری که بر اساس همان فناوری ساخته شده اند، ببرد. آقای موسری گفت که این خطر را برای سازندگان کمتر می‌کند و می‌تواند آن‌ها را از احساس اینکه روی یک پلتفرم «گیر کرده‌اند» رها کند.

آیا اینستاگرام اپلیکیشن های دیگر را شبیه سازی کرده است؟

متای آقای زاکربرگ، که مالک فیس‌بوک و واتس‌اپ نیز هست، سابقه زیادی در تلاش برای از بین بردن رقبای رسانه‌های اجتماعی، تا حدی با کپی کردن ویژگی‌های آنها دارد. آقای زاکربرگ به شدت رقابتی است و مدت‌هاست که می‌خواهد محصولی داشته باشد که بتواند کاری که توییتر انجام می‌دهد را انجام دهد.

این استراتژی همیشه موفقیت را تضمین نمی کند. برای مثال، تلاش‌های اولیه فیس‌بوک برای شبیه‌سازی اپلیکیشن پیام‌رسان زودگذر Snapchat، در ابتدا مورد توجه قرار نگرفت.

با این حال، متا به تقلید از رقبا ادامه داده است. در سال ۲۰۲۰، متا یک نسخه کپی از TikTok به نام Reels منتشر کرد که بر روی ویدیوهای کوتاه تمرکز دارد و از آن زمان به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است.

Threads کجا در دسترس خواهد بود؟

Threads از روز چهارشنبه برای دانلود رایگان از اپ استور اپل و فروشگاه گوگل پلی در ایالات متحده و تقریباً ۱۰۰ کشور دیگر در دسترس است. برنامه هایی برای گسترش بیشتر دارد.

اما متا گفت Threads در ابتدا در اتحادیه اروپا، یکی از بزرگترین بازارهای شرکت، در دسترس نخواهد بود. یک قانون جدید اتحادیه اروپا به نام قانون بازارهای دیجیتال در ماه‌های آینده اجرایی می‌شود و نحوه اشتراک‌گذاری داده‌های بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری در میان خدمات را محدود می‌کند. متا گفت که منتظر است تا قبل از معرفی Threads در بلوک ۲۷ کشور، جزئیات بیشتری در مورد اجرای قانون به دست آورد.

[custom-twitter-feeds feed=1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *