Threads به سرعت در حال بیشترین اپلیکیشن دانلودی میشود، خشم توییتر در حال افزایش

اپلیکیشن جدید اینستاگرام در ۱۶ ساعت بیش از ۳۰ میلیون بار دانلود شد. توییتر رقیب خود را تهدید به اقدام قانونی کرد.

https://www.nytimes.com/2023/07/06/technology/threads-downloads-twitter.html

Threads برای Meta که صاحب فیس بوک و اینستاگرام است و پس از بررسی دقیق به دلیل انتشار اطلاعات نادرست و سایر محتوای سمی در سراسر اینترنت، به شدت به پیروزی نیاز دارد، یک موفقیت شگفت انگیز بود

مارک زاکربرگ دو ساعت پس از فشار دادن دکمه راه‌اندازی در روز چهارشنبه در Threads ، برنامه جدید اینستاگرام برای مکالمات عمومی و بلادرنگ، پست کرد که بیش از دو میلیون نفر آخرین ساخته او را دانلود کرده‌اند.

این تازه اول کار است.

دو ساعت بعد، پنج میلیون نفر Threads را دانلود کرده بودند. زمانی که آقای زاکربرگ، مدیر اجرایی متا، چهارشنبه شب به رختخواب رفت، تعداد دانلودها به ۱۰ میلیون افزایش یافت. او گفت که وقتی صبح پنجشنبه از خواب بیدار شد، این برنامه بیش از ۳۰ میلیون بار دانلود شده بود.

در کمتر از یک روز، Threads – که به عنوان رقیب توییتر در نظر گرفته شده است – به نظر می رسد تاج را به عنوان سریع ترین برنامه دانلود شده تا به حال انتخاب کرده است. طبق گفته OpenAI، سازنده ChatGPT ، این ربات به راحتی از ChatGPT، چت ربات، که در پنج روز اول یک میلیون بار دانلود شد، پیشی گرفت . طبق گفته شرکت تحلیلی Similarweb ، Threads در عرض دو ماه به بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر می‌رسد، موفقیتی که تنها توسط ChatGPT به دست آمده است.

برخی از پرفالوورترین کاربران توییتر – مانند الن دی جنرس، بیل گیتس، شکیرا و اپرا وینفری – بلافاصله به Threads پیوستند و شروع به ارسال پست کردند. فضا جشن بود و کاربران پیام های خوش آمدگویی می نوشتند و ابراز اشتیاق برای خواندن پست های یکدیگر می کردند. در یک نقطه، برنامه جدید آنقدر غرق کاربران شد که ناپایدار به نظر می رسید.

“این شروع خوبی است که ما می توانستیم برای آن امیدوار باشیم!” آقای زاکربرگ که شرکت او مالک اینستاگرام، فیسبوک، مسنجر و واتس‌اپ است، روز پنجشنبه در پستی در Threads گفت. او بعداً اضافه کرد: “احساس می‌کنم شروع چیز خاصی است.”

این حرکت اولیه بر تمایل مردم برای یافتن جایگزینی برای توییتر تأکید کرد، میدان دیجیتال شهر ۱۷ ساله که برای مدت طولانی محل مرکزی گفتگوهای عمومی آنلاین بوده است. از زمانی که ایلان ماسک سال گذشته توییتر را خرید ، این میلیاردر تغییراتی را ایجاد کرد که خشم کاربران قدیمی این پلتفرم اجتماعی را برانگیخت، به ویژه آنهایی که به رویکرد آزادسازی او در تعدیل محتوا اهمیتی نمی‌دهند. توییتر نیز از قطعی ها و باگ های بیشتری رنج برده است .

آقای ماسک اقدامات آقای زاکربرگ را دراز کشیده انجام نمی دهد. وکلای توییتر در نامه‌ای به تاریخ چهارشنبه، متا را به استفاده از اسرار تجاری کارمندان سابق خود برای ساخت Threads تهدید کردند. توییتر همچنین از متا خواست تا اسناد داخلی مربوط به اختلاف بین دو شرکت را حفظ کند. این نامه قبلا توسط سمافور گزارش شده بود.

آقای ماسک روز پنجشنبه در توییتی نوشت : “رقابت خوب است، تقلب خوب نیست.”

جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر نیز به برنامه جدید آقای زاکربرگ حمله کرد. او روز پنجشنبه در توییتی نوشت: «ما ماشین‌های پرنده می‌خواستیم، در عوض ۷ کلون توییتر دریافت کردیم.

ما ماشین‌های پرنده می‌خواستیم، در عوض ۷ کلون توییتر داشتیم. https://t.co/MavyysZCcP

— جک (@jack) 6 ژوئیه ۲۰۲۳
در پستی به Threads، اندی استون، سخنگوی متا، گفت که هیچ مهندس سابق توییتر روی Threads کار نکرده است. او نوشت: «این یک چیز نیست.

Threads یک موفقیت غافلگیرکننده برای متا بود، که پس از بررسی دقیق به دلیل انتشار اطلاعات نادرست و سایر محتوای سمی در سراسر اینترنت، به شدت به پیروزی نیاز داشت . در حالی که شبکه اجتماعی آقای زاکربرگ در روزهای اولیه خود مورد تجلیل قرار گرفت، در سال‌های اخیر مورد انتقاد قانون‌گذاران، فعالان و کاربران قرار گرفته است که از نحوه مدیریت این شرکت با داده‌ها و محصولاتش ناراحت هستند. متا همچنین با سؤالاتی در مورد حرکت خود به دنیای دیجیتالی فراگیر هنوز در حال ظهور به اصطلاح متاورس مواجه شده است .

اما این هفته برای آقای زاکربرگ و شرکتش مهلتی بود – حداقل به طور خلاصه. بر اساس تصاویری از مکالمات مشاهده شده توسط نیویورک تایمز، در شامگاه چهارشنبه در داخل متا، کارمندان از راه اندازی Threads خوشحال شدند و جوک ها و میم های درونی را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

یکی از کارکنان خاطرنشان کرد که پس از یک سال اخراج و تعدیل نیرو در شرکت، روحیه در داخل افزایش یافت. یکی دیگر از دو شخصیت فیلم «مومیایی» در سال ۱۹۹۹ به اشتراک گذاشت و به یکدیگر گفت که توئیتر با متا جایگزین شده است.

آدام موسری، رئیس اینستاگرام گفت: Threads یک پروژه خراب بود که هفت ماه پیش پس از اینکه شرکت تصمیم گرفت می‌خواهد شرط ببندد و در توییتر شرکت کند، از اینستاگرام منتفی شد.

دو نفر از آشنایان به پروژه گفتند که این پروژه با نام رمز “پروژه ۹۲” یک راز کاملا محرمانه بود. آنها گفتند که تیم کوچک بود و سایر بخش های متا به نسخه های اولیه برنامه دسترسی نداشتند.

سلبریتی ها، برندها و اینفلوئنسرها در چند روز گذشته به برنامه دسترسی زودهنگامی داشتند، حرکتی که متا برای شروع یک فرهنگ سرگرم کننده و بحث آزادانه آغاز کرد. آقای موسری گفت که می‌خواهد Threads مکانی دوستانه برای گفتگوی عمومی باشد.

جنیفر لوپز بازیگر زن در پستی در Threads گفت: «از تاپیک های شما سیر نمی شوم.

با این حال، چنین شتاب اولیه لزوماً به تعامل و موفقیت طولانی مدت ترجمه نمی شود. بر اساس آخرین آمارهای عمومی که در سال گذشته توسط این شرکت ذکر شد، توییتر با بیش از ۲۳۷ میلیون کاربر روزانه همچنان پیشتاز است. متا همچنین همچنان با سؤالاتی در مورد سیاست های حفظ حریم خصوصی داده های خود مواجه است.

برخی از کاربران Threads نیز با مشکلی مواجه شدند که ممکن است از آنها بخواهد در صورت تمایل به حذف حساب Threads خود، حساب اینستاگرام متصل خود را حذف کنند. اینستاگرام اعلام کرد که به دنبال روش‌های جایگزینی است که کاربران Threads بتوانند حساب‌های خود را غیرفعال کنند.

آقای زاکربرگ گفته است که به نظر می رسد اینستاگرام در حال اتخاذ رویکردی عملی در مورد مواردی است که می توان و نمی توان در Threads پست کرد تا یک برنامه «دوستانه» برای مکالمات ایجاد کند.

در سراسر برنامه، Threads برخی از پست‌ها را در پشت جعبه اخطار پنهان کرد که نشان می‌دهد محتوا «توسط بررسی‌کننده‌های مستقل بررسی شده است» و گمراه‌کننده اعلام شده است. کاربران می توانند روی دکمه ای روی جعبه هشدار کلیک کنند تا محتوا نمایش داده شود. یک کادر پاپ آپ اضافی شامل توضیح مختصری در مورد دلیل پنهان شدن محتوا و پیوندی به یک پست توسط بررسی کنندگان واقعیت بود که حکم را صادر کردند.

همچنین به نظر می رسید که موضوعات برخی از نظرات را به طور کامل پنهان می کنند. تومی لارن، یک تأثیرگذار جناح راست، در اولین پست خود در این برنامه پرسید: “آیا متا در اینجا نیز افکار محافظه کارانه را سانسور خواهد کرد؟” – ضربه زدن به شبکه های اجتماعی اصلی که در گذشته محتوای نادرست و گمراه کننده را تعدیل کرده اند. در پایین بخش نظرات در پست او، برچسبی ظاهر شد که روی آن نوشته شده بود: “برخی از پاسخ ها در دسترس نیستند.”

هشدار دیگری زمانی ظاهر شد که کاربران سعی کردند برخی از اینفلوئنسرهایی را دنبال کنند که متا قبلاً به دلیل انتشار محتوای نادرست یا گمراه‌کننده پرچم‌گذاری کرده بود.

اخطار پرسید: “آیا مطمئن هستید که می خواهید دنبال کنید؟” این حساب مکرراً اطلاعات نادرستی را پست کرده است که توسط راستی‌بین‌های مستقل بررسی شده یا برخلاف دستورالعمل‌های انجمن ما بوده است.» همین هشدار در هنگام تلاش برای فالو کردن پروفایل اینستاگرام آن کاربران ظاهر شد.

برای کاربران جدید Threads مانند کیت استون، یک وکیل ۶۳ ساله در کارولینای شمالی، داشتن تعدیل محتوای مناسب مهم است. او یک حساب کاربری غیرفعال در توییتر داشت و زمانی رویای داشتن یک تسلا، خودروهای برقی ساخته آقای ماسک را در سر می پروراند، اما زمانی که میلیاردر فناوری شروع به توئیت کردن پیام های محافظه کارانه تری در توییتر کرد، از هر دوی آنها صرف نظر کرد. اما او می خواست بخشی از گفتگوی عمومی آنلاین باشد و فکر می کرد که Threads ممکن است راهی برای انجام این کار باشد.

خانم استون در مصاحبه ای گفت: “من در مورد Threads مطالعه کردم و زاکربرگ را خیلی دوست ندارم، اما دیدم که اگر یک حساب اینستاگرام داشته باشید انجام این کار آسان است.” بنابراین فکر کردم که آن را امتحان کنم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *