Anthropic رقیب ChatGPT Claude 2 را راه اندازی کرد

آنتروپیک Claude 2 را راه اندازی کرده است، یک مدل زبان پیشرفته پیشرفته (LLM) که در کدنویسی، ریاضیات و وظایف استدلال برتری دارد.

Claude 2 برای شبیه سازی مکالمات با یک همکار مفید یا دستیار شخصی طراحی شده است. آخرین نسخه برای ارائه یک تجربه کاربری بهبودیافته، با توانایی‌های مکالمه پیشرفته، توضیحات واضح‌تر، کاهش تولید خروجی‌های مضر و حافظه افزایش یافته تنظیم شده است.

در مهارت کدنویسی، Claude 2 از نسخه قبلی خود بهتر عمل می کند و در آزمون برنامه نویسی Codex HumanEval Python به امتیاز بالاتری دست می یابد. مهارت آن در حل مسائل ریاضی کلاس مدرسه، که از طریق GSM8k ارزیابی شده است، نیز پیشرفت قابل توجهی داشته است.

Quinn Slack، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران Sourcegraph می‌گوید: «وقتی نوبت به کدنویسی هوش مصنوعی می‌رسد، توسعه‌دهندگان نیاز به دسترسی سریع و قابل اعتماد به زمینه در مورد پایگاه کد منحصر به فرد خود و یک LLM قدرتمند با یک پنجره زمینه بزرگ و قابلیت‌های استدلال کلی قوی دارند .

آهسته‌ترین و خسته‌کننده‌ترین بخش‌های جریان کار توسعه‌دهنده سریع‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌شوند. به لطف کلود ۲، کودی به توسعه دهندگان بیشتری کمک می کند تا نرم افزارهای بیشتری بسازند که جهان را به جلو سوق دهد.

Claude 2 قابلیت‌های افزایش طول ورودی و خروجی را معرفی می‌کند و به آن اجازه می‌دهد تا ۱۰۰۰۰۰ توکن را پردازش کند. این بهبود مدل را قادر می‌سازد تا اسناد طولانی مانند راهنماهای فنی یا کل کتاب‌ها را تجزیه و تحلیل کند و ترکیب‌های طولانی‌تری را به عنوان خروجی تولید کند.

ما واقعاً خوشحالیم که جزو اولین کسانی هستیم که Claude 2 را به مشتریان خود ارائه می دهیم، معنایی پیشرفته، آموزش دانش به روز، استدلال بهبود یافته برای اعلان های پیچیده، و توانایی ترکیب مجدد بدون زحمت محتوای موجود با یک پنجره زمینه ۳ برابری بزرگتر. گرگ لارسون، معاون مهندسی جاسپر گفت .

“ما مفتخریم که به مشتریان خود کمک می کنیم تا از طریق مشارکت هایی مانند این با آنتروپیک جلوتر باشند.”

Anthropic بر به حداقل رساندن تولید خروجی های مضر یا تهاجمی توسط کلود ۲ تمرکز کرده است. در حالی که اندازه گیری چنین کیفیت هایی چالش برانگیز است، یک ارزیابی داخلی نشان داد که Claude 2 در ارائه پاسخ های بی ضرر در مقایسه با نسخه قبلی خود، Claude 1.3 دو برابر موثرتر بود.

آنتروپیک تصدیق می کند که در حالی که کلود ۲ می تواند آثار پیچیده را تجزیه و تحلیل کند، شناخت محدودیت های مدل های زبانی حیاتی است. کاربران باید احتیاط کنند و به آنها به عنوان مرجع واقعی اعتماد نکنند. در عوض، Claude 2 باید برای پردازش داده های ارائه شده توسط کاربرانی که قبلاً در مورد موضوع آگاه هستند و می توانند نتایج را تأیید کنند، استفاده شود.

از آنجایی که کاربران از قابلیت های Claude 2 استفاده می کنند، درک محدودیت های آن و استفاده مسئولانه از آن برای کارهایی که با نقاط قوت آن همخوانی دارند، مانند جمع بندی اطلاعات و سازماندهی، بسیار مهم است.

کاربران می توانند Claude 2 را به صورت رایگان در اینجا کاوش کنند .

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *